این هفته در اخبار امنیت شبکه خواهید خواند

این هفته در اخبار امنیت شبکه خواهید خواند

این هفته در اخبار امنیت شبکه خواهید خواند

احتمال بروز حملات سایبری در طول رقابت‌های جام جهانی 2018

شرکت Fortinet، پیشرو در زمینه ارائه راه‌حل‌های امنیت شبکه در سطح بین‌المللی، از هواداران پر‌شور فوتبال در استرالیا و نیوزیلند خواست تا در برابر حملات سایبری که ممکن است در طول رقابت‌های جام جهانی 2018 اتفاق بیافتد، هوشیار و گوش به زنگ باشند.

FakeSpay – بد‌افزاری مخصوص سیستم عامل اندروید است، که برای به سرقت بردن پیامک‌ها، لیست مخاطبین و تماس‌ها، به سیستم شما حمله می‌کند.

مجرمین اینترنتی، به تازگی بد‌‌افزار اندرویدی جدیدی به نام FakeSpy را منتشر کرده‌اند که با آلوده کردن سیستم‌های کاربران اندروید، پیامک‌ها، اطلاعات حساب کاربری، لیست مخاطبین و تماس‌های ثبت شده آنها را به سرقت می‌برد. FakeSpy از طریق یک اس.ام.اس به سیستم نفوذ کرده، و حمله خود را با وارد کردن بد‌افزار Trojan آغاز می‌کند.

نر‌م‌افزار‌های رزرو صد‌ها هتل تحت تاثیر حملات سایبری قرار گرفت

گزارش‌ها حاکی از آن است که طی این ماه، اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به کارت بانک صد‌ها تن از مسافران چندین هتل، به سرقت رفته است. هنوز عامل اصلی این سرقت‌ها مشخص نشده است. این گزارش توسط یک کمپانی فرانسوی فروش نرم‌افزار رزرو هتل به نام FastBooking منتشر شده است.

به گفته دولت اوکراین هکر‌های روسی قصد دارند با دور زدن سیستم‌های امنیتی حملات گسترده‌ای را آغاز کنند

به گفته پلیس سایبری اوکراین، هکر‌های روسی با آلوده کردن شرکت‌های اوکراینی توسط نرم‌افزار‌های مخرب و دور زدن سیستم‌های امنیتی آنها، قصد دارند حملات هماهنگ و گسترده‌ای را علیه آنها آغاز کنند. این هکر‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه انرژی را نشانه گرفته‌اند. پلیس اوکراین سعی دارد با همکاری کارشناسان حرفه‌ای این حوزه، هویت هکر‌ها را شناسایی کند.