کاهش حملات باج‌افزاری به لطف استفاده از آنتی ویروس ای‌اسکن

Young Asian male frustrated, confused and headache by ransomware attack on desktop screen, notebook and smartphone, cyber attack and internet security concepts

ای‌اسکن به تازگی موج تازه‌ای از حملات باج‌افزاری را شناسایی کرده است

 

سال گذشته باج‌افزار WannaCry سر‌و‌صدای زیادی در سراسر دنیا ایجاد کرد، و توانست به سیستم‌ها و شبکه‌های نقاط مختلف دنیا دسترسی پیدا کند. تیم‌های امنیت شبکه به‌شدت تلاش کردند تا سازمان‌های وابسته به Wanna‌Cry را شناسایی کنند.

اما آنتی ویروس eScan موفق شد تا وجود این باج‌افزار را در همان مراحل ابتدایی تشخیص بدهد. همین موضوع، تعداد حملات WannaCry را طی ماه‌های اخیر به میزان قابل‌توجهی کاهش داده است. انتظار می‌رود WannaCry سرنوشتی مشابه Conflicker Worm / DNS Changer Botnet پیدا کرده و به‌طور کامل از بین برود.

به تازگی شاهد اضافه شدن باج‌افزار‌های جدید و متنوعی بوده‌ایم، اما در بین آنها GrandCrab بیشترین توجهات را به خود جلب کرده و روز‌به‌روز هم در حال گسترش است. قدرتمند شدن این باج‌افزار باعث شده تا بسیاری از مجرمان سایبری به استفاده از این باج‌افزار ترغیب شوند.

توصیه ای‌اسکن برای جلوگیری از حملات باج‌افزاری به این شرح است:

  • برای در امان ماندن از حملات باج‌افزاری، کلیه سازمان‌ها و کاربران باید از به‌روز بودن پچ‌های منتشر شده توسط مایکروسافت اطمینان حاصل کنند.
  • مدیران شبکه باید امکان انتقال تمامی فایل‌های قابل اجرا از طریق ایمیل را متوقف کنند.
  • مدیران باید سیستم‌های آلوده را از سیستم‌های دیگر جدا کنند.
  • نصب و تنظیم eScan با تمام ماژول‌های امنیتی فعال.

 

 

 

 
  • بازه زمانی که دوست دارید با شما تماس بگیریم را انتخاب کنید.