مروری بر اخبار این هفته دنیای IT

ارائه ویندوز 98 در قالب اپلیکیشن

این اپلیکیشن توسط Felix Rieseberg، طراح نرم‌افزار Slack ساخته و در قالب یک اپلیکیشن الکترونی به بازار ارائه شده است. در این اپلیکیشن بیشتر برنامه‌ها از جمله WordPad FreeCell ،Calculator و Media Player دقیقا همانطور که انتظار دارید عمل می‌کنند.

جهت مطالعه بیشتر

ممنوعیت Huawei و ZTE توسط استرالیا

دولت استرالیا ارائه خدمات مربوط به فناوری 5G توسط شرکت‌های Huawei و ZTE را ممنوع کرد. با این حال، به گفته مسئولان Huawei این شرکت نزدیک به 15 سال است که فناوری وایرلس ایمن و مطمئنی را در این کشور راه اندازی کرده است.

جهت مطالعه بیشتر

 

Lazarus اولین بد‌افزاری که سیستم‌های مک را آلوده کرد

تعدادی هکر از کشور کره شمالی گروهی به نام Lazarus تشکیل داده‌اند که چند سال پیش کمپانی فیلم‌سازی سونی را مورد حمله قرار داد. این گروه به تازگی بد‌افزاری برای مک طراحی کرده‌ که قادر است به سیستم IT یکی از ارز‌های دیجیتال نفوذ کرده و معاملات مربوط به آن را مختل کند.

جهت مطالعه بیشتر

نقص موجود در نرم‌افزار GhostScript هنوز پچ نشده است

آسیب‌پذیری موجود در Ghostscript، به حمله‌کنندگان این امکان را می‌دهد که از راه دور سیستم‌های آسیب‌پذیر را تحت کنترل قرار دهند. در حال حاضر پچی برای مقابله با خطرات ناشی از این آسیب‌پذیری ارائه نشده است.

جهت مطالعه بیشتر

 

به پایان رسیدن تاریخ مالکیت دامنه در برابر گواهی‌های TLS

دو محقق حوزه امنیت به نام‌های Ian Foster و Dylan Ayrey متوجه شدند که اعتبار این گواهی‌ها فرا‌تر از مدت زمان ثبت دامنه است. هنگامی که یک مالک جدید، دامنه‌ای ثبت می‌کند مالک ابتدایی همچنان گواهی SSL مربوط به آن را در اختیار خواهد داشت.

جهت مطالعه بیشتر

 

اَپل اپلیکیشن VPN فیس‌بوک را از App Store خارج کرد

بعد از ادعای اَپل مبنی بر دزدیده شدن اطلاعات کاربرانش توسط اپلیکیشن VPN فیس‌بوک،‌ این اپلیکیشن از App Store حذف شد.

جهت مطالعه بیشتر

 

 

 
  • بازه زمانی که دوست دارید با شما تماس بگیریم را انتخاب کنید.