یک آنتی ویروس قدرتمند – بهترین دوست خوره‌های فیلم و سریال

یک آنتی ویروس قدرتمند – بهترین دوست خوره‌های فیلم و سریال

اگر مدتی است از کامپیوتر استفاده می‌کنید حتماً با نرم‌افزار‌های آنتی‌ ویروس آشنایی دارید. نیاز به نرم‌افزار‌های آنتی ویروس از گذشته برای کاربران مطرح بوده است، و اغلب با خرید CD یا DVDهای محتوی آنتی‌ ویروسی از سیستم‌های خود در برابر تهدیدات و حملات سایبری محافظت می‌کردند.

امروزه، خیلی چیز‌ها تغییر کرده است. برای مثال، دیگر برای نصب اکثر آنتی ویروس‌ها دیگر نیازی به خرید CD یا DVD آنتی ویروس ندارید. تنها کافی است با ورود به وب‌سایت آنتی ویروس مورد علاقه خود با پرداخت هزینه یا به صورت رایگان، آنتی ویروس مد‌نظرتان را دانلود کنید.

پیش از این، آلوده کردن کامپیوتر‌ها به سادگی دوران کنونی نبود. اینترنت تا این حد که امروزه شاهد آن هستیم در تمام دنیا گسترده نبود. بنابراین اکثر اوقات بد‌افزار‌ها از دیسک‌ها یا سایر واسط‌های ذخیره سازی به کامپیوتر افراد منتقل می‌شدند.

در دنیای حال حاضر، به دلیل استفاده گسترده از اینترنت در اغلب دستگاه‌ها، دانلود کردن بسیاری از فایل‌ها یا برنامه‌ها در مقایسه با گذشته ساده‌تر شده است. در نتیجه، هر آنچه که از طریق اینترنت دانلود می‌کنید، می‌تواند تهدیدی برای کامپیوتر شخصی شما محسوب شود.

هر شخصی که به صورت روزانه از اینترنت استفاده می‌کند به آنتی ویروس احتیاج دارد. اما اگر جزو آن دسته از کاربران هستید که به دانلود فیلم‌ها و سریال‌های روز دنیا علاقه‌مند است، بدون شک به آنتی ویروس نیاز خواهید داشت.

برنامه‌های کاربردی بی‌شماری وجود دارند که دسترسی به فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را بسیار راحت کرده‌اند. اما استفاده از این برنامه‌ها عواقبی را نیز در پی خواهد داشت. شما هیچ وقت نمی‌توانید تشخیص دهید که کدام یک از برنامه‌های کاربردی معتبر است و کدام یک برای آلوده کردن سیستم‌های شما طراحی شده‌اند.

تشخیص این که آیا فرد یا گروهی فعالیت‌های شما را رصد می‌کنند یا خیر کار دشواری است. معمولاً این مشکل با استفاده از نرم‌افزار‌های VPN ساده، تا حدی قابل کنترل است. اما اگر نرم‌افزار مخربی داخل این برنامه‌های کاربردی قرار داده شود، حتی VPNها نیز نمی‌توانند کمکی کنند.

در حال حاضر، تعداد متعددی نرم‌افزار آنتی ویروس در بازار موجود است، اما همه آنها به صورت یکسان ساخته نشده‌اند. برخی از آنتی ویروس‌ها پایگاه‌های داده قدیمی دارند، در نتیجه برای مهار تهدیدات و حملات جدید نمی‌توان به آنها تکیه کرد. بنابراین، به برنامه‌ای نیاز خواهید داشت که به‌روزترین پایگاه داده را در اختیار داشته باشد که شامل آخرین اطلاعات مربوط به بد‌افزار‌ها و تهدیدات است.

حال این سوال مطرح می‌شود که چطور می‌توان بعد از دانلود فیلم‌ها و سریال‌ها از آلوده شدن کامپیوتر جلوگیری کرد. استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند تمام کاری است که باید انجام دهید. حتی لازم نیست برای نصب آنتی ویروس پولی پرداخت کنید، اما نسخه‌های پولی قطعاً بهتر از نسخه‌های رایگان هستند و توان حفاظتی بیشتری در برابر تهدیدات در اختیار دارند.

مثلاً برای دانلود برنامه کاربردی نظیر Showbox، از منابع معتبر و قابل اطمینان استفاده کنید. چنانچه وب‌سایتی مشکوک به نظر رسید، بهتر است از ورود به آن خودداری کرده و برنامه مورد نظرتان را از منبع دیگری دانلود کنید.

تا زمانی که یک آنتی ویروس به‌روز روی کامپیوتر شخصی، لپ‌تاپ یا گوشی موبایل شما نصب شده باشد، تا حد زیادی می‌توانید خودتان را از خطرات و تهدیدات دور نگه دارید. در نهایت، رعایت جوانب احتیاط و مظنون بودن بر هر آنچه که در دنیای وسیع شبکه وجود دارد، فضای امن‌تری را برای شما به ارمغان خواهد آورد. از دانلود برنامه‌های مورد نیازتان از طریق منابع نا‌شناس و نا‌معتبر بپرهیزید. به هر وب‌سایتی اطمینان نکنید و پیش از استفاده از برنامه‌های نصب شده از نصب بودن آنتی ویروس روی سیستم‌تان اطمینان حاصل کنید.