افزایش تعداد ایمیل‌های اسپم از آگوست سال 2018

با اینکه بیت‌کوین بیشترین دگرگونی را طی چند سال گذشته داشته، اما این موضوع نتوانسته سرقت بیت‌کوین توسط سارقان را کاهش دهد. در این میان همچنین شاهد ظهور باج افزار‌هایی هستیم که با بیت‌کوین و سایر ارز‌های دیجیتال، از افراد و سازمان‌ها اخاذی می‌کنند. از طرفی، ماینر‌ها نیز با مستقر شدن در سرور‌ها و سیستم‌های هک شده، مشغول سوء‌استفاده از منابع محاسباتی و ارز‌های دیجیتال هستند. با این وجود ،‌اخیراً شاهد رشد ایمیل‌هایی هستیم که با درخواست بیت‌کوین، از قربانیان اخاذی می‌کند.

شکل ظاهری این ایمیل‌ها ساده بوده و طی آن به فرد توضیح داده می‌شود که در اثر مشاهده یک سایت غیر‌اخلاقی، وب‌کم او هک و یک نرم افزار کی‌لاگر روی سیستم او نصب شده است. در این ایمیل فرد تهدید می‌شود که در صورت نپرداختن مبلغ در‌خواستی آن‌ها، عواقب نا‌خوشایندی پیش‌روی او خواهد بود.

کلاهبرداری‌های ایمیلی نیز درست مثل حملات باج افزاری و ماینینگ، از ویژگی غیر‌قابل شناسایی بودن ارز‌های دیجیتال بهره می‌برند. این تهدید ساده ایمیلی، تنها در صورتی که فرد یک وب‌سایت مشخص را مشاهده کرده باشد، قابل اجرا است. در بیشتر موارد، سارقان موفق می‌شوند تا با ایجاد ترس از به خطر افتادن جایگاه اجتماعی قربانی، او را وادار کنند تا خواسته آن‌ها را عملی کند.

چطور از خطر این ایمیل‌ها در امان بمانیم:

به هیچ‌ وجه به این قبیل ایمیل‌ها پاسخ ندهید.

آنتی‌ویروس ای‌اسکن را نصب و کلیه ماژول‌های امنیتی آن را فعال کنید

به‌کارگیری فایر‌وال‌های جلوگیری از ورود غیر‌مجاز IDS/IPS ای‌اسکن

عدم فعال کردن ماکرو‌ها در داکیومنت

ایجاد یک راه حل پشتیبان‌گیری توسط سازمان‌ها

نظارت بلادرنگ ای‌اسکن

سازمان‌ها باید با به‌کارگیری MailScan در میل سرور‌ها، از گسترش فایل‌های پیوست مشکوک جلوگیری کنند
  • بازه زمانی که دوست دارید با شما تماس بگیریم را انتخاب کنید.